Ken Block и Сан Франциско = GYMKHANA 5! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Ken Block и Сан Франциско = GYMKHANA 5!

Како што претходно споменавме, на 9-ти Јули DC Shoes ја претстави петтата епизода од лудориите на Ken Block, наречени GYMKHANA, овојпат низ улиците на Сан Франциско.

Во ова 10 минутно видео Ken Block со неговата специјално подготвена Ford Fiesta RS WRC прави имресивни егзибиции. Бидејќи се работи за Сан Франциско, може уште одма да се претпостави дека ќе има многу скокови, а некои од нив се доста високи. Во видеото покрај Ken Block се појавува и Travis Pastrana како вози крос моторцикл.

Видете го целото видео подолу и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.