Утринска гимнастика: Gymkhana 5 Teaser – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска гимнастика: Gymkhana 5 Teaser

Сите добро го знаете Ken Block и неговата Monster Fiesta! Oва утро ќе го започнеме токму со неговото “teaser” видео за најновото продолжение на Gymkhana!

Ken Block веќе подлго време не забавува со неговите возачки способности и може да кажеме дека и ние со нетрпение го очекуваме неговиот следен дрифт.

Gymkhana 5 е снимана во San Francisco, но фасцинантно е тоа што Block изведува акробатски дрифтови на сплав кој се наоѓа во вода!

Додека ја чекаме Gymkhana 5, чија премиера е најавена за 9-ти Јули, да се потсетиме на претходните видеа на Ken Block!Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.