Мега-Галерија: Mercedes A-Class – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Мега-Галерија: Mercedes A-Class

Mercedes остро го започна нападот на C сегментот со еден хечбек автомобил. Се работи за новата A-Class која е веќе достапна во Европа!

Уште од самото претставување во Женева, A-Class полека но сигурно почна да ги напаѓа најблиските ривали, BMW Series 1 и Volvo V40.

Покрај верзијата со пет врати која ќе ја видиме сега, Mercedes најави дека A-Class набргу ќе добие и изведба со три врати. Цените на новата А класа почнуваат од 24,000 евра во Германија.

Сега ќе ве оставиме да уживате во мега-галеријата со висококвалитетни слики од новата A-Class на Mercedes која ја подготвивме за вас.Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.