Голем интерес за Bentley EXP 9 F SUV – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Голем интерес за Bentley EXP 9 F SUV

Концептот EXP 9 F SUV на Bentley ги освои срцата на повеќе од 2000 заинтересирани купувачи за негова понатамошна сериска верзија.

Овој концепт дебитираше уште пред неколку месеци, но се појави и минатата недела на фестивалот на брзината Goodwood во Велика Британија, а Bentley сега објави и неколку фотографии од теренецот во акција.

Разбрано е дека Bentley го презентирале планот за понатамошниот напредок на проектот, на одборот на Volkswagen групацијата. А поради големата заинтересираност, најверојатно е дека развојот ќе продолжи понатаму и дека овој модел ќе доживее сериско производство.

На сериската верзија ќе и бидат изменети предниот и задниот дел, додека ентериерот како најомилен дел на потенцијалните купувачи ќе биде во голем дел идентичен и само минимално изменет.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.