Утринска гимнастика: Убавината на дрифтот! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска гимнастика: Убавината на дрифтот!

Навистина има нешто необјасниво магично во контролираното странично движење на автомобилите во текот на дрифтање!

Ова видео целосно успева да ги долови моментите кои ја будат страста кај љубителите на заден погон, брзи автомобили и чад од гуми. Видеата се исечоци од минатогодишниот Formula Drift настан, одржан на тркачката патека Wall Speedway во Њу Џерси. Доколку сте вистински фан на дрифт, сo сигурност ќе уживате во наредните две минути!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.