Ова куче е многу импресионирано од Volkswagen – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Ова куче е многу импресионирано од Volkswagen

Volkswagen секогаш создавал одлични реклами за своите возила, во кои главната улога повеќе пати ја имал човековиот најдобар пријател – кучето.

Во претходните две ремек дела, едното куче го голтна клучот од Jetta-та на неговиот сопственик, додека другото се стави на строг режим за да може да го стаса новиот Beetle. Најновата реклама ни прикажува едно куче кое очигледно било многу импресионирано од најновата генерација на Golf, па поради тоа го имитира секој потег на својот омилен автомобил.

Погледнете го одличното видео и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.