Opel Corsa All Black/White Colour Edition – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Opel Corsa All Black/White Colour Edition

Opel одлучи да ја прошири понудата за популарниот градски автомобил, Corsa. Таа сега во својата All Black/White Colour Edition нуди и нов мотор!

Сега Opel во понудата на Corsa го вметна и новиот посилен 1,4 турбо ecoFLEX мотор кој нуди 120 КС и 175 Nm вртежен момент! Максималната брзина која ја достигнува овој мотор е 195 km/h. Овој мотор се воведува заедно со новите All Black/White Colour Edition.

Освен повеќето КС, 1.4 турбо бензинецот нуди и прилично мала просечна потрошувачка која се движи околу 5,5 l/100 km (според официјалните податоци). Според Opel, ниската потрошувачка е постигната благодарејчи и на start/stop системот кој е во сериската опрема на новите верзии на Corsa ( All Black/White Edition).

Овие две нови верзии на Corsa освен новиот мотор, добиваат и две нови бои и некои поситни стајлинг промени. Во понудата се Casablanca White и Carbon Flash боите. Логото на предниот дел  е исто така во боја на каросеријата, а тука се и сега поголемите 17-инчни бандажи.Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.