BMW ја освежи својата најголема лимузина – Series 7! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

BMW ја освежи својата најголема лимузина – Series 7!

BMW ги објави деталите и фотографиите од освежената Серија 7!

Фејслифтот на нова 7-ка не донесува драстични промени, но секако се забележливи. Така веднаш ќе го забележиме изменетиот преден дел со новите дневни LED светла но промените назад дури и не се забележуваат. Но затоа ентериерот на овој огромен седан е доведен до совршенство, какво и доликува на еден ваков автомобил.

За жал сеуште нема информации околу цената на BMW Series 7 во Европа, додека во САД таа ќе започнува околу 74,000$.

Сега ве препуштаме да уживате во фотографиите кои ги издвоивме за вас!Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.