Range Rover Evoque Victoria Beckham Edition – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Range Rover Evoque Victoria Beckham Edition

Range Rover го претстави Evoque Special Edition на саемот во Пекинг.

Направен според вкусот на Victoria Beckham, моделот се истакнува со мат сив екстериер со сјајни црни ефекти и уникатни 20-инчни алуминиумски бандажи.

Кабината е луксузно уредена со полу-анилинска кожа, алуминиумски и piano black детали. Заедно со моделот доаѓаат и четири кожни куфери за багаж и прирачник за сопственикот потпишан од Beckham.

Силата се добива од турбополнет 2.0-литарски бензински мотор кој развива 240 коњски сили и 340 Nm вртежен момент. Тој е поврзан со шест-степен автоматски менувач и погон на сите тркала.

Производството ќе биде ограничено на 200 единици.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.