Утринска Гимнастика: Средување на едно Ferrari! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Средување на едно Ferrari!

Ретки се шансите кога можеме да погледнеме како професионално се полира едно возило, а кога тоа возило е спектакуларното Ferrari Enzo, тогаш уживањето е уште поголемо!

Видеото е на компанијата PolishedBliss, која се потрудила да направи неколкуминутна автомобилска уметност, комбинирајќи ги полирањето, Италијанската егзотика но и совршената музика. Целосното средување на автомобилот траело цели 144 часа, а за наше задоволство сето тоа е преточено во едно 6-минутно видео.  Уживајте, и погледнете како тоа го прават професионалците!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.