Утринска гимнастика: Ретроспектива на Honda NSX – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска гимнастика: Ретроспектива на Honda NSX

Да кажеме дека NSX е еден од најлегендарните Јапонски автомобили, не би кажале доволно. Погледнете го одличното ретроспективно видео кое ќе ве прошета низ различните верзии и успеси на моделот, и ќе ви го покаже и новиот NSX!

NSX е еден од нашите омилени автомобили – нема причина да го криеме тоа. Откако ја имавме шансата да се дружиме со еден, уште повеќе го засакавме. Веќе долго време новиот NSX беше во најава, и после многу шпекулации знаеме како ќе изгледа и новиот модел. За да можете да уште подобро да ја разберете еволуцијата на Honda NSX и уште повеќе да ги цените нејзините успеси, погледнете го следното неколкуминутно видео, кое ќе ве прошета низ двете верзии на моделот и ќе ви го претстави и новиот NSX.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.