acura – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

Премиера: Acura NSX Type S ветува уште поекстремно возачко искуство!

Acura – луксузниот огранок на Honda – објави дека ќе бидат произведени само 350 примероци и...

Вечерно Кино: Најголемата драг-трка на светот, десетто издание!

Десетто издание на World’s Greatest Drag Race на колегите од MotorTrend – силна конкуренција и неколку...

Honda планира пет изведби на NSX – во игра се Type R и електрична верзија!

Според одговорниот за проектот, Honda планира неколку различни верзии на новиот NSX, а во игра...

Утринска Гимнастика: Honda NSX на Pikes Peak!

Honda (односно Acura, брендот под кој новиот супер-автомобил ќе се продава во САД) имаше свое деби...

Официјално: Новата Acura NSX!

По долгогодишното најавување, Honda (односно Acura) конечно ја претстави сериската верзија на...

Претставена Acura NSX Concept II, овој пат со ентериер!

Луксузната рака на Honda го претстави обновениот концепт-наследник на легендарниот NSX. Носејќи...