Трајче Петрушевски – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search
Трајче Петрушевски

Автомобилски ентузијаст преку ден, DJ преку ноќ!

Кинескиот стартап Aiways се сели во Европа

Седиштето на Aiways ќе биде во Европа од каде е планирано да функционираат продажбата и...

Ова е освежената Kia EV6

Новиот модел добива поголема батерија, промени во внатрешниот и надворешниот изглед.

Pininfarina го дизајнираше ексклузивниот Morgan Midsummer

За изработката на каросеријата на Midsummer се потребни 250 работни часови а производството е...

Caterham ги покажа најновите Seven 485 и Seven 485 CSR

Последното и конечно издание на Seven 485 користи 2-литарски четирицилиндричен Ford Duratec мотор со...

VW ID.3 Pro S добива поголема моќност и побрзо полнење

Само една година после дебито на фејслифтираниот VW ID.3, Volkswagen реши да го освежи електричниот...

Кабриолетот Bentley Batur има 750 коњски сили!

Производството на специјалната верзија на Batur со отворен покрив и W12 мотор е ограничено на...

Грамофонот Technics SL-1200M7B е направен во соработка со Lamborghini!

Брендираната верзија на диџејскиот грамофон Technics 1200MK7 дополнително доаѓа со плоча на која...

Kia пушти тизер за новиот EV6!

Kia ги објави првите официјални фотографии на фејслифтираниот EV6. За останатите ќе треба да...

Dahler го тјунираше моќниот BMW M3 CS

Доколку сметате дека фабричкиот BMW M3 CS не е доволно брз, германскиот тјунер Dahler има решение...

Луис Хамилтон игра видео игри од своето детство

Луис Хамилтон се потсеќа на тинејџерските носталгии со играње на оригиналниот Sony PlayStation.

ВЕЧЕРНО КИНО: Lotus Evija X на Nürburgring

Evija на Lotus го постави третиот најбрз круг досега на една од најпознатите тркачки патеки во...

Aston Martin го освежи DBX707

Спортско-луксузниот SUV добива нов ентериер, нова технологија и нова рекалибрација на...

Ова е целосно новиот Mini Aceman!

Новиот електричен модел на брендот ја пополнува дупката во гамата измеѓу Cooper и Countryman.

JE Design го тјунираше Cupra Formentor

Благодарение на китот за подигнување на шасијата и гумите за сите терени, Cupra Formentor станува...