Утринска Гимнастика: Битка на VW Golf R, BMW M135i, Audi S3 и Mercedes AMG A35 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Битка на VW Golf R, BMW M135i, Audi S3 и Mercedes AMG A35

Автомобилскиот магазин Carwow ги спореди перформансите на најжешките компактни модели во забрзување, меѓузабрзување и сопирање на авионска писта.

Сите автомобили се опремени со погон на сите тркала, а исто така имаат контрола за лансирање. Нивните спецификации се многу слични, но сепак имаат неколку разлики:

Дали новиот Golf R е достоен да им се спротивстави и да надвладее со директните конкуренти во класата? Погледнете го видеото и дознајте го одговорот!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.