Пристигна новата Ford Fiesta! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Пристигна новата Ford Fiesta!

Во салонот на македонскиот импортер на возилата на Ford – Ми Да Гранд Моторс – веќе е изложена новата Fiesta!

Изложениот модел е во основното, Trend ниво на опрема – но веќе во основното ниво на опрема има менувач и управувач обложени со кожа, клима уред, USB влезови, електрично задвижување на предните прозорци и уште многу ситници.

Ние веќе имавме можност да ја пробаме новата Fiesta, и тоа во неколку различни изведби за време на медиумската презентација во Валјадолид, Шпанија и малиот хечбек на Ford ги исполни и ги надмина нашите очекувања. Наскоро очекуваме да ја пробаме Fiesta и по македонските патишта и да ги пренесеме нашите целосни импресии.

Во меѓувреме, за повеќе информации посетете го салонот на Ford.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.