Утринска Гимнастика: Фасцинантниот BMW M4 Coupe – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Фасцинантниот BMW M4 Coupe

BMW објави видео во кое го крунисува M4 Coupe за нов Баварски крал, како најпосакуван модел во нивната гама.

Пред неколку дена BMW го патентираше дизајнот на M4 Coupe, a сликите од патентот откриваат дека сериската изведба ќе изгледа идентично со концептот претставен на Пебл Бич. Додека беше изложен, автомобилот изнуди многу пофалби и беше одлично прифатен од  посетителите, кои беа импресионирани од неговиот изглед.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.