Неделно Кино: Претставување на Jaguar C-X17 Concept – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Неделно Кино: Претставување на Jaguar C-X17 Concept

Британскиот производител на луксузни автомобили објави промотивно видео за новиот концепт наречен C-X17.

Дизајнерската визија за првиот кросовер на компанијата се одликува со препознатлив дизајн, спортски перформанси и луксузен ентериер. C-X17 е направен за да го предвиди изгледот на претстојниот кросовер од Д-сегментот, кој ќе биде главно наменет да се користи по асфалтирани патишта и ќе има многу мали теренски способности.

Погледнете го видеото и осетете го шармот на Jaguar C-X17!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.