Утринска Гимнастика: Fernando Alonso во Ferrari F12 Berlinetta на Nürburgring! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Fernando Alonso во Ferrari F12 Berlinetta на Nürburgring!

Ретки се можностите за интервју со возач од Formula 1 – но токму тоа се случи со возачот на Ferrari – Fernando Alonso, и тоа не во бил кој автомобил и на било која локација!

Среќните репортери ја искористија шансата да позборуваат со Fernando Alonso додека тој е зад воланот на Ferrari F12 Berlinetta, и да го направат тоа токму на легендарниот Nürburgring. Интересно е што ова е прв пат Alonso да вози едно „цивилно“ Ferrari на оваа патека.

Погледнете го интервјуто, Alonso зборува за многу работи!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.