Неделно Кино: Beyond Limits – Opel Corsa OPC – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Неделно Кино: Beyond Limits – Opel Corsa OPC

Еден сопственик и обожувател на моделите на Opel решил да направи импресивно видео за својата Opel Corsa OPC!

Christoph Ornau е млад сопственик на Opel Corsa OPC и толку е заљубен во својот автомобил што решил да направи едно одлично видео за него. Колку за потсетување, под поклопецот на моторот се крие 1.6-литарски турбо-бензински мотор кој испорачува 192 коњски сили. Забрзувањето до 100 километри на час трае 7.2 секунди, а максималната брзина изнесува 225 километри на час.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.