Alfa Romeo 4C на Goodwood Фестивалот на Брзината! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Alfa Romeo 4C на Goodwood Фестивалот на Брзината!

Alfa Romeo го претстави својот 4C на овогодинешниот Goodwood. Ова е официјално деби на 4C во Велика Британија.

Претставниците на Alfa Romeo изјавија дека се возбудени што ја претставуваат иднината на Alfa Romeo на Goodwood Festival of Speed, но дека исто така е многу важно посетителите да се запознаат со дел од историјата на брендот. Покрај 4C, на фестивалот Alfa Romeo ги изложи и 8C 2900B Speciale, Gran Premio Tipo 159, 2000 Sportiva, 33 Stradale Sportivo и уште неколку модели.

Сепак, највеќе внимание привлече 4C, овој пат во металик сива боја.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.