Утринска Гимнастика: BMW i3 Concept Coupe – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: BMW i3 Concept Coupe

Веќе сме пишувале за BMW i3 Concept Coupe – а сега имаме шанса да го видиме малиот електричен автомобил на BMW во акција!

Како што веќе знаеме, i3 Concept Coupe е три-вратна изведба на хечбекот со 5 врати кој наскоро ќе го видиме во својата финална, сериска форма. Придвижуван е од електричен мотор кој испорачува моќност еквивалентна на 170 коњски сили и 250 Nm вртежен момент.

Дали i-серијата на BMW ја најавува иднината на Баварската компанија?Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.