Неделно Кино: Запознајте ги дизајнерите на новиот Golf 7 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Неделно Кино: Запознајте ги дизајнерите на новиот Golf 7

Volkswagen објави шестминутно видео интервју со дизајнерите на седмата генерација на нивниот најпродаван модел, Golf.

Во ова лично интервју тие ќе ви овозможат преглед на дизајнот на екстериерот и ентериерот, но исто така и боите и завршната обработка на новиот Golf. Поточно, дизајнерите ја објаснуваат инспирацијата за дизајнот на бестселерот, како и идејата за конечниот изглед.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.