Нови цени на горивата – бензинот и дизелот поевтинуваат! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Нови цени на горивата – бензинот и дизелот поевтинуваат!

Како што е вообичаено, и овој понеделник Регулаторната Комисија за Енергетика објави нови цени на горивата – бензините поевтинуваат за денар и половина, а дизелот за половина денар!

Според методологијата за пресметка на цени, малопродажните цени се намалуваат во просек за 1.42%. Согласно намалувањето, ЕУРОСУПЕР-95 ќе се продава по цена од 82.00 денари а ЕУРОСУПЕР-98 ќе се продава по цена од 84 денари. Дизелот ќе се продава по цена од 72 денари.

Повторна рекалкулација на цените можеме да очекуваме за 14 дена.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.