BMW M6 е новото безбедносно возило во Moto GP! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

BMW M6 е новото безбедносно возило во Moto GP!

Баварците го претставија новото безбедносно возило за Moto GP шампионатот, а тоа е токму најновиот BMW M6!

Со некои суптилни визуелни измени, но и привлечна комбинација на бои, сигурни сме дека новиот M6 ќе биде сосема соодветен автомобил за оваа намена. Неговиот голем 4.4-литарски V8 мотор има два турбо полначи, и испорачува 550 коњски сили! Новиот M6 ја продолжува традицијата – пред него, безбедносни возила во Moto GP беа BMW 1 Series M Coupe и големиот BMW X6 M.

Секако, и M6 ги има додатоците кои се потребни за да може да ја игра и оваа улога – специјалните светлосни системи, нов преден и заден спојлер, а сигурно има и други додатоци кои живот значат!

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.