Утринска Гимнастика: Темната страна на Mercedes C63 AMG Coupe Black! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Темната страна на Mercedes C63 AMG Coupe Black!

Ние сме навистина големи фанови на Mercedes Benz и нивната AMG Black серија – а денес ви ја претставуваме темната страна на C63 AMG Coupe Black Series!

Веќе неколку пати сме пишувале за C63 AMG Coupe. Моќниот мотор и спортскиот карактер веќе нудат повеќе од очекуваното, но со Black Series моделите, инженерите од AMG ги носат овие возила чекор понатаму.

Поточно, тука се работи за 6.2-литарскиот V8 мотор кој испорачува 510 коњски сили и му дозволува на големото купе да забрза до 100 километри на час за нешто над 4 секунди. Но она што е многу поважно е импресивниот звук кој нема да го остави рамнодушен ниеден љубител на автомобилите.

Пуштете погласно и уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.