Утринска Гимнастика: Ferrari F12 Berlinetta – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Ferrari F12 Berlinetta

Постои ли подобар начин да се започне денот? Уживајте во изгледот и звуците на новото Ferrari F12 Berlinetta!

Ferrari F12 Berlinetta го имаше своето деби пред само неколку дена, и веќе привлече сериозно внимание низ автомобилскиот свет. Уживајте во неколку-минутното промо видео, а потоа погледнете го и видеото кое покажува како работите изгледале зад сцената!

Колку за потсетување, F12 Berlinetta крие 6.3 литарски V12 мотор под хаубата кој нуди 730 коњски сили и 690 Nm вртежен момент. Забрзува до 100 километри на час за 3.1 секунда, а максималната брзина која може да ја постигне е 340 километри на час!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.