Зад кулисите: Подготвувањето и презентирањето на Lotus E20 F1 болидот! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Зад кулисите: Подготвувањето и презентирањето на Lotus E20 F1 болидот!

Ретки се шансите кога од толку блиску и зад сцената ја имаме шансата да видиме како се подготвува и презентира еден F1 болид – конкретно, новото службено возило на Кими Раиконен!

Неочекувано беше враќањето на Кими во Формула 1, но по неговиот (релативен) неуспех во Светскиот Рели Шампионат (WRC), враќањето во F1 е сосема разбирлив потег. Поранешниот шампион ќе вози за Lotus, а пред само неколку дена беше преставено неговото службено возило. Зад сцената, Johnny Smith од 5th Gear ќе ви го претстави новиот болид.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.