Утринска Гимнастика: Приказната позади новиот BMW M3 Touring – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Приказната позади новиот BMW M3 Touring

М3 караван, колку тоа фраерски звучи? Ајде да ја погледнеме приказната позади новиот каравански BMW M3 Touring.

Новиот M3 Touring ќе го носи истиот 3-литарски шест-цилиндерски бензинец со два турбополначи кој испорачува 480 коњски сили и 550 Nm вртежен момент, односно 510 коњски сили и 650 Nm вртежен момент кај Competition изведбите.

Премиерата се наближува, а ние да погледнеме малку во развојот на M3 Touring.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.