Утринска гимнастика: Перформансите на Ferrari F8 Tributo – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска гимнастика: Перформансите на Ferrari F8 Tributo

Ајде да го започнеме последниот работен ден оваа седмица со Ferrari F8 Tributo!

Под задниот поклопец на Ferrari F8 Tributo се крие 3.9-литарски твин-турбо V8 кој испорачува 720 коњски сили и 770 Nm вртежен момент – доволни за „стотка“ за 2.9 секунди и максимални 340 километри на час.

Доволно. Уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.