Вечерно Кино: BMW M5 против Mercedes-AMG E63 S и Porsche Panamera Turbo S – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: BMW M5 против Mercedes-AMG E63 S и Porsche Panamera Turbo S

Ако сте во потрага по најбрзиот супер-седан на пазарот, ова видео ќе ви покаже точно за кој модел треба да се одлучите.

Магазинот Top Gear ги спротивстави перформансите на BMW M5, Mercedes-AMG E63 S и Porsche Panamera Sport Turismo Turbo S E-Hybrid на правец од 400 метри. Бројките од спецификациите на моделите прикажуваат дека E63 S и M5 располагаат со околу 600 кс, додека Panamera Turbo S E-Hybrid има 70 кс повеќе. Сепак, покрај предноста од поголемата сила, моделот на Porsche го забавува 400 килограми поголемата тежина.

Кој ќе победи во тробојот погледнете во видеото подоле!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.