Ford ја најавува Фордоманија! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Ford ја најавува Фордоманија!

Нашите пријатели од Ford ја започна акцијата Фордоманија и кажуваат дека сега е вистинското време за Fiesta, Mondeo и Kuga!

Фордоманија значи дека моделите Fiesta, Mondeo и Kuga се достапни по специјални попусти.

Новата Ford Fiesta (која ја возевме на лансирањето во Шпанија минатата година, но и тука во Македонија на почетокот на оваа година) е достапна во Trend ниво на опрема за 10.990 евра.

Големото Ford Mondeo со 1.5-литарски TDCi турбодизел со 120 коњски сили е достапно за 20.490 евра, додека популарниот SUV Ford Kuga е достапен со истиот 1.5-литарски TDCi турбодизел со 120 коњски сили за само 19.990 евра.

Секако, сите овие автомобили ние веќе добро ги познаваме и сме ги возеле, па прочитајте ги тестовите и самите уверете се во нивните квалитети:

Извор: PR FordАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.