Утринска Гимнастика: Volkswagen го организираше вториот GTI Coming Home настан за фановите на GTI! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Volkswagen го организираше вториот GTI Coming Home настан за фановите на GTI!

Golf GTI и другите членови на GTI-семејството на Volkswagen имаат култен статус меѓу вљубениците во автомобилите, а Volkswagen по втор пат организираше настан токму за нив, токму во домот на GTI – Wolfsburg!

Многу фанови и нивните автомобили беа поканети во Wolfsburg каде се одржа вториот GTI Coming Home настан. Учесниците можеа да ги разгледаат автомобилите кои беа таму, но и импресивниот VW I.D. R електричент тркач со кој Volkswagen го собори рекордот на Pikes Peak. На крајот на денот, повеќе од 200 автомобили учествуваа во возачко дефиле и го прославија GTI!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.