Volkswagen го подготвува новиот Touareg за неговата премиера во Пекинг! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Volkswagen го подготвува новиот Touareg за неговата премиера во Пекинг!

Германскиот производител го промовира новиот голем SUV со транс-континентално возење – и тоа од Братислава до Пекинг!


Премиерата на новиот Volkswagen Touareg е закажана за 23ти Март во Пекинг, Кина. Во меѓувреме, големиот Touareg веќе го започна своето транс-континентално патување од Братислава.

Ние веќе знаеме како ќе изгледа новиот Touareg – пред неколку месеци до нас дојдоа „шпионски“ фотографии од големиот германски SUV.

Со цел да нè потсети на историјата на Touareg, Volkswagen подготви неколку видеа со кои не само што се навраќа на важни моменти во животот на Touareg, туку навлегува и во детали за големото патување. Погледнете!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.