Вечерно Кино: Ford GT постави рекорд блиску до северниот пол! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: Ford GT постави рекорд блиску до северниот пол!

Одвојте 10-тина минути и погледнете како вонземскиот Ford GT вози до Арктикот и поставува рекорд на Arctic Circle Raceway!

Steve Sutcliffe вози по прекрасниот Atlantic Ocean Road во Норвешкаи вози северно сè до Arctic Circle Raceway – каде постави рекорд на патеката. Интересно е дека оваа патека е најсеверна во светот, и е неколку километри од Арктикот. Долга е цели 3.7 километри и.. изгледа прекрасно!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.