Утринска Гимнастика: 30 минути Суперавтомобили на овогодинешниот Goodwood Festival of Speed! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: 30 минути Суперавтомобили на овогодинешниот Goodwood Festival of Speed!

Викендов се одржа монументалниот Goodwood Festival of Speed, па седмицата ќе ја започнеме со 30-минутно видео од некои од најмоќните суперавтомобили кои се натпреваруваа за најдоброто време на кратката ридска патека!

Одвојте 30-тина минути, и погледнете како монструми како што Audi R8 V10 Plus, Bugatti Chiron, Porsche 911 Turbo S Exclusive, Zenvo ST1, Maserati Granturismo, Nissan GT-R Nismo, BMW i8, Honda NSX и многу, многу други го „напаѓаат“ краткиот hillclimb предизвик. Уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.