full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Танер Фауст позади воланот на Polaris SlingshotX

Формула Дрифт и Реликрос шампионот Танер Фауст ги покажува можностите на уникатното возило Polaris SlingshotX низ улиците на Сан Диего, Калифорнија.

Недостатокот на едно тркало не го прави овој модел поневозбудлив, туку баш напротив. Polaris SlingshotX со неговите 400 кс и ниската тежина од само 790 килограми со неговите перформанси навлегува во категоријата на суперавтомобили. Дополнително, кога на неговото единствено седиште ќе се најде вистински професионалец, со сигурност може да се очекува незаборавно возење исполнето со разни лудории, кое во ноќни услови изгледа како сцена од филмот Бетмен.

Погледнете го видеото и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.