Lamborghini Aventador доработен од DMC е застрашувачко виолетово чудовиште! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Lamborghini Aventador доработен од DMC е застрашувачко виолетово чудовиште!

Иако нема значителни механички измени – овој авентадор е носи уникатен бодикит и мало зголемување на силата – а сето тоа го прави уникатен и застрашувачки!

Конкретниот примерок е базиран на LP760-4 Dragon Edition, кој погодувате дека нуди 760 коњски сили од големиот 6.5-литарски V12 бензинец. Тежината е намалена за 35 килограми, а на автомобилот му се додадени големи 20х9 односно 21х12.5 PUR фелни, а виолетовата боја е вистинскиот магнет.

Секако, и суспензијата е доработена па автомобилот е поблиску до подлогата, а сето тоа резултира со еден навистина импресивен автомобил!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.