Утринска Гимнастика: BMW M4 GTS на Anglesey патеката! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: BMW M4 GTS на Anglesey патеката!

Новиот BMW M4 GTS има на располгање 500 коњски сили и 600 Nm вртежен момент, благодарение на кои постигнува 100 километри на час за 3.8 секунди!

BMW го прикажа концептот на Pebble Beach, но она што е пред нас е финалниот, сериски модел кој ќе биде ограничен на само 700 примероци. Уживајте во видеото – и наскоро очекувајте ги сите детали за овој екстремен M4!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.