Утринска Гимнастика: Зад сцените со 4-литарскиот Twin-Turbo V8 на Mercedes-AMG! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Зад сцените со 4-литарскиот Twin-Turbo V8 на Mercedes-AMG!

Секогаш е вистинско задоволство да се погледне зад сцената – а кога имаме можност да ги видиме најинтересните детали за еден од најкомпетентните мотори во денешните автомобили, тогаш задоволството е уште поголемо!

Mercedes-AMG објави ново видео, преку кое ги истакнува најважните технички детали, како и детали околу развивањето и тестирањето на новиот 4-литарски твин-турбo V8 бензинец кој ја носи ознаката M178, и е задолжен за да ги придвижува AMG GT и новиот C63 AMG. Уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.