МЕГА ГАЛЕРИЈА: 10-та Изложба на Историски Возила во Скопје! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

МЕГА ГАЛЕРИЈА: 10-та Изложба на Историски Возила во Скопје!

Тукушто заврши 10-тата Изложба на Историски Возила во Скопје, а ние ви ја пренесуваме одличната атмосфера преку огромна мега-галерија!

Домаќин на изложбата беше импортерот на Peugeot за Македонија – Еуроимпекс, па условите беа одлични, а атмосферата расположена. Дополнително, посетителите имаа можност да направат тест-возење на автомобилите на францускиот производител, како и да пробаат и споредат тјунирано и нетјунирано возило од програмата за Професионален Тјунинг на Еуроимпекс.

Листата на победници по соодветните категории е следната:

КАТЕГОРИЈА ИМЕ И ПРЕЗИМЕ МОДЕЛ ГОДИНА
YOUNG TIMER ПЕТРУШЕВСКИ САШО MERCEDES S20 1994
НАЈСТАР МОТОРЦИКЛ ВАНЕ ШИНДЕВ JAVA 1930
НАЈСТАР АВТОМОБИЛ БЛАГОЈА СПАСОВСКИ FIAT TOPOLINO 1936
ВЕЛОСИПЕД СО ПОМОШЕН МОТОР ДИМИТРОВСКА ЈАСНА ПРВИ ПАРТИЗАН 1956
МОТОРЦИКЛ СО ПРИКОЛКА ДРАГАН ЖИВКОВИЌ BMW
КОМБИ-БУС ПЕШАВСКИ СРЃАН VOLKSWAGEN T1 1960
ТЕРЕНСКО ВОЗИЛО ДУШАН ВИДИНИЌ JEEP WILLY’S 1948
СПОРТСКО ВОЗИЛО МОЈСИЕ МИЛОСАВЛЕВСКИ OPEL KADET COUPE 1960
МОТОРЦИКЛ НИКОЛА НАСТЕСКИ HOFFMAN 1951
НАЈСТАР PEUGEOT ДЕЈАН ШКАТРОФ PEUGEOT 404 1969
ВОН ЕВРОПСКИ АВТОМОБИЛ ПАНОВСКИ ЈОВИЦА BUICK 1965
KABRIOLET – BU61 ХРИСТОВСКИ ВЛАСТИМИР И ДРАГАН BU61 1954
PEUGEOT 3 место ГОРАН ИВАНОВСКИ PEUGEOT 404
PEUGEOT 2 место ЕУРОИМПЕКС PEUGEOT 404
PEUGEOT 1 место САШО КОСТОВСКИ PEUGEOT 204
НАЈДОБРИ ВОЗИЛА 3 РИСТОВ ЃОРЃИ CITROEN DS
НАЈДОБРИ ВОЗИЛА 2 КАРАПЕЕВ АЛЕКСАНДАР CITROEN 2CV
НАЈДОБРИ ВОЗИЛА 1 ИЛИЈА СТЕФАНОВСКИ VAUXHALL VICTOR

 

Уживајте во фотографиите!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.