full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Ford Focus ST TDCI – Од Лондон до Nurbrigring и назад со само еден резервоар гориво?

Покрај одличните перформанси, Ford Focus ST TDCI може да се пофали и со одлична економичност – а за да ја потврди комбинацијата, Ford го возеше Focus ST TDCI од Лондон до легендарниот Nurburgring каде заврти еден круг по патеката, и потоа..

Ние веќе имавме можност да го возиме одличниот Focus ST TDCI и тоа во седиштето на Ford во Европа – Келн. Сепак, овој подвиг кој ви го пренесуваме утринава е за поздрав – бидејќи е одличен начин да се промовираат двете најважни страни на Focus ST TDCI – неговата моќност и управливост, но и врвната економичност!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.