ГАЛЕРИЈА: Изложба на Класични Автомобили – Битола 2015 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГАЛЕРИЈА: Изложба на Класични Автомобили – Битола 2015

Викендов во Битола се одржа сега веќе традиционалната изложба на класични автомобили, а ние ви пренесуваме галерија од настанот и некои од автомоилите кои таму беа изложени.

Клубот Retro Freaks од Битола веќе четврт пат ја организира оваа одлична манифестација, која од година во година станува сè попрофесионална и поинтересна. Оваа година се појавија навистина интересни автомобили, а атмосферата налагаше одлично расположение. Погледнете како изгледаше, а на организаторите можеме да им кажеме само – Битолчани, браво!

Фотографија: Никола ВојновскиАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.