BMW го претстави новиот Z4 GTLM кој носи специјални бои! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

BMW го претстави новиот Z4 GTLM кој носи специјални бои!

BMW го претстави новиот Z4  GTLM кој ќе се натпреварува на 12-часовната трка во Себринг, но кој уште поважно – носи класични бои и ја слави првата победа на BMW на истата патека!

Новиот Z4 GTLM носи бои инспирирани од BMW 3.0 CSL од далечната 1975-та година и ја слави 40-годишнината од првата победа на BMW Motorsport во Себринг. Два примероци на Z4 GTLM ќе ги носат овие бои на 21ви Март, на трката на оваа патека.

Нам овој ретро-модерен тркач ни изгледа одлично, а вас?Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.