full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Porsche 911 GT3 RS на Nardo патеката!

Дозволете му на возачот на Porsche – Brendon Hartley – да ви го претстави новото Porsche 911 GT3 RS на легендарната Nardo тркачка патека!

Помалку или повеќе, 911 GT3 RS е тркачки автомобил кој е приспособен за возење на обичните улици, а благодарение на 500-те коњски силии 460 Nm вртежен момент, и перформансите не заостануваат. Сепак, ова е автомобил кој е наменет да „јаде“ свиоци, па затоа има одлични резултати на Nurburgring.

Одвојте неколку минути и испијте го утринското кафе со новиот 911 GT3 RS!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.