Утринска Гимнастика: Системите за контрола на тракцијата кај Porsche Macan! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Системите за контрола на тракцијата кај Porsche Macan!

Инженерите на Porsche се многу горди на системите кои се дел од Macan – погледнете со што имаат да се пофалат!

Porsche објави видео преку кое го демонстрира управувањето и управливоста на Macan. Системот кој се нарекува Porsche Traction Management – PTM –  е задолжен за контрола на тракцијата на компактниот SUV од Штутгард – погледнете како тоа изгледа, дури и од неколку интересни перспективи!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.