Утринска Гимастика: Каков ѕвер се крие во Infiniti Q50 Eau Rouge? – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимастика: Каков ѕвер се крие во Infiniti Q50 Eau Rouge?

Инженерите на Infiniti се убедени дека Q50 Eau Rouge е вистински ѕвер – а како аргумент го имаат одличниот мотор од Nissan GTR со 560 коњски сили кој се крие под кожата на овој концепт!

Иако Q50 Eau Rouge сега за сега е само концепт, сепак мислиме дека тој најверојатно ќе се појави и како сериски автомобил. Луѓето од Infiniti се навистина горди на својот спортски седан кој е придвижуван од истиот мотор кој е задолжен за (во најмала рака) несекојдневните перформанси на Nissan GTR. Уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.