full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Погледнете колку лесно McLaren 650S постигнува 300 километри на час!

650 S е „наследникот“ на McLaren MP4-12C – погледнете колку лесно овој британски супер-автомобил ја постигнува волшебната бројка од 300 километри на час!

Турб0-полнетиот британски суперавтомобил е навистина импресивен – 100 километри на час пристигнуваат за само 3 секунди, додека 200 километри на час за 8.4 секунди. Волшебната бројка од 300 километри на час е надмината за само 27 секунди!

Секако, за ова е задолжен импресивниот 3.8-литарски твин-турбо V8  кој испорачува 650 коњски сили (погодувате од каде е името), но благодарение на измените на надворешноста, сега автомобилот има до 24% повеќе потисна сила при 250 километри на час!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.