Мало покачување на цените на горивата! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Мало покачување на цените на горивата!

Регулаторната Комисија за Енергетика вчера ги објави цените на горивата, кои од денес  се зголемуваат за 0.5 денари.

Согласно методологијата за пресметка на цените на горивата, малопродажните цени на горивата се зголемуваат во просек за 0.63%. Тоа значи дека цените на ЕУРОСУПЕР-95, ЕУРОСУПЕР-98 и ЕУРОДИЗЕЛ се зголемуваат за 0.5 денари. Еден литар ЕУРОСУПЕР-95 ќе се продава по цена од 80.00 денари, ЕУРОСУПЕР-98 ќе се продава по цена од 81.50 денари за еден литар, а еден литар ЕУРОДИЗЕЛ ќе се продава по цена од 67.50 денари.

Новите цени стапија на сила ноќеска на полноќ и ќе важат следните две седмици.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.