Нови цени на горивата – бензинот и дизелот со пониски цени! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Нови цени на горивата – бензинот и дизелот со пониски цени!

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на горивата – од вечерва на полноќ бензинот и дизелот поевтинуваат!

Согласно нивната методологија за пресметка на цените, малопродажните цени на горивата се намалуваат во просек за 1.93%. Преведено во цени, тоа значи дека цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 0.5 денари и ќе се продаваат по цена од 78.00 односно 79.50 денари за еден литар. Цената на ЕУРОДИЗЕЛ се намалува за 2 денари и еден литар дизел гориво ќе се продава по цена од 66 денари.

Цените стапуваат на сила вечерва на полноќ и ќе важат следните две седмици.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.