Протекоа првите фотографии од новиот Toyota Aygo! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Протекоа првите фотографии од новиот Toyota Aygo!

Само еден ден пред неговата официјална премиера во Женева можеме да ви ги покажеме првите фотографии од новиот Aygo, кој ќе го комплетира триото заедно со Peugeot 108 и Citroen C1!

Додека Peugeot и Citroen веќе ги покажаа своите кандидати, Toyota успешно го криеше Aygo, скоро сè до последниот момент. Она што можеме да го видиме на фотографиите е несекојдневниот преден дел на кој доминира големиот X.

Иако трите мали градски автомобили делат многу од компонентите, секој производител е задолжен за дизајнот на својот модел, и тука можеме да ги забележиме карактеристичните одлики на Toyota кои во последно време гравитираат кон несекојдневен и ултра-модерен дизајн. Aygo ќе ги дели моторите со Peugeot 108 и Citroen C1, а ќе се произведуваат рамо до рамо во заедничката фабрика во Чешката Република.

aygo-black

aygo-white

aygo-rear

 

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.